Güven, dostluk, sevgi...

bize ulaşın 0212 230 03 17
Turizimde 30 Yılı Aşkın Deneyim
ÖZEL FAS TURU 03 - 07 EKIM 2022
 
     FAS
    03 – 07 EKİM 2022     
Rezervasyon
1,250 /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları
Tur Fiyatları

1. GÜN –ISTANBUL/ KAZABLANKA 03.10.2022 Pazartesi
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu Terminali, Tuareg Tours kontuarında buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.50’de Kazablanka’ya hareket. Yerel saat 14.35’te Kazablanka’ya varış.
Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın en büyük altıncı camisi olan Hassan II Camii, Muhammed V Meydanı, Hobus Semti, Atlas Okyanusu kenarında yer alan Corniche’de  göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
2. GÜN –KAZABLANKA/MARAKEŞ 04.10.2022 Salı
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Atlas Dağları’nın muhteşem manzarası eşliğinde Marakeş’e doğru hareket. Marakeş’e varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra Marakeş panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Moresk Mimarisi’nin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna Şehir Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.
Majorelle Bahçeleri ve Bahia Saray turu. İlk olarak ünlü modacı Yves Saint Laurent’e giderek, mavi renginin nereden geldiğini beraber keşfedeceğiz ve Majorelle’in yapmış olduğu muhteşem botanik bahçesini gezeceğiz. Daha sonra Marakeş’in en güzel sarayı olan Ba Ahmed’in Bahia Sarayı’nı gezdikten sonra öğlen yemeği için serbest zaman. Öğle yemeğinin ardından baharat ve aktar ilaçları ile ün yapmış olan Marakeş’in en meşhur aktarcısını ziyaret ederek alışveriş yapma imkânı bulacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
3. GÜN – MARAKEŞ 05.10.2022 Çarşamba
Kahvaltının ardından tam günlük ‘’ Atlas Dağları turu ‘’  4X4’ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika Vadisi Lalla Takerkust Gölü kenarında mola vererek öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gezimizden sonra Marakeş’e dönüyoruz. “Chez Ali Show” programına katılıyoruz. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Binbir Gece Masalları’nı andıran Chez Ali Show’da; müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunmaktadır. Geceleme otelimizde.
4. GÜN – MARAKEŞ 06.10.2022 Perşembe
Kahvaltının ardından tam günlük  ‘’Essaouira’’ turu. Fas’ın argan ağaçlarının en yoğun olduğu bu bölgede ilk olarak Argan Yağı Kooperatifi’ni ziyaret ediyor ve argan yağı hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Essaouira şehrine ulaşıyoruz. Bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası... Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. 
Öğle yemeği için serbest zaman. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışveriş yapabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
5. GÜN – MARAKEŞ/ISTANBUL 07.10.2022 Cuma
Kahvaltının ardından Türkiye’ye dönüş hazırlıklarının tamamlanması ve bildirilecek saatte havalimanına transfer. Türk Hava Yolları TK 620  seferi ile saat 16.05’te İstanbul uçuşu. Türkiye saati ile 23.05’te varış.

 

 • FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :
 THY ile Gidiş – dönüş ekonomi kabin uçak bileti.
 Havaalanı karşılama ve gidiş dönüş havaalanı transferi.
 4 yıldızlı otellerde 4 gece- 5 gün kahvaltı dahil konaklama.
 Oteller’de Akşam yemekleri ( içecekler ekstradır. ) 
 Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoför hizmeti.
 Kazablanka, ve Marakeş Şehir Tanıtım Turları
 Atlas Dağları ve Essouri Turları
 Chez Ali Show programı ve akşam yemeği
 İstanbul’dan itibaren, tecrübeli Türkçe ve profesyonel rehberlik hizmeti.
 İkramlar.
 TURSAB Seyahat sağlık sigortası.
• FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :  
 20 kg.dan fazla bagaj ücreti.
 Otel ekstraları.
 Öğle yemekleri
 Ören yerleri , müze girişleri, saray girişleri 
 Yurt dışı çıkış harcı 
 Yemeklerde alınacak içecekler.

YAPI KREDİ WORLD KART 9 TAKSİT İMKANI 
İŞ BANKASI MAKSİMUM 9 TAKSİT İMKANI 
AK BANK AXESS  TEK ÇEKİM 

 

tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.