bize ulaşın 0212 230 03 17
19 - 23 NISAN 2018 MALTA & CATANIA TURU

Şovalyeler Diyarı Malta Adası ve Muhteşem Sicilya'yı bizimle gezin.

Rezervasyon
479 599 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1.Gün,  İSTANBUL – MALTA –Atatürk havalimanı Dış Hatlar terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat05:45’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1369 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08:20’de Malta’ya hareket. Yerel saat ile 09:50’de Malta’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile panoramik turumuzu yapıyoruz, MOSTA- MDINA – VALETTA (GAME OF THRONES)
Hotelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek olan tam gün Malta turumuza katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla Sabah rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine  sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki  bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi,  Katedral,  Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontenalla cafede eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlarken pastaların tadına bakıyoruz. Buradan hareketle Başkent Valetta’yı keşfediyoruz. Gezilerimiz sonrası otellerimize dönüyoruz. (Ekstra Tur ücreti, kişi başı € 60.00)
2.Gün, GOZO ADASI – DWEJRA-T'PINO KİLİSESİ - VİCTORİA RABAT - XELENDI – MGARR 
Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek olan Gozo Adası turuna katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla, Sabah rehberimizin belirtiği Gozo adasına geçiş icin Cirkewwa limanına geçiyoruz,  feribot ile Gozo’ya ulaşıyoruz.  Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu yerdir. Tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’ nın en önemli dalış noktalarından biri. Mavi Pencere UNESCO koruması altında ve kontrollü olarak ziyaret edilebiliyor. Hava durumunun uygun olduğu günlerde küçük tekneler ile İç Deniz’ den açık denize çıkıp Mavi Pencere’ nin çevresinde yer alan mercanları görme imkanımız da var(Tekne Gezisi opsiyonel olup ekstra tur ücretine dahil değildir)  Buradan eski tarihte küçük bir şapel  olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra bölgenin bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz.  Öğle yemeği ve serbest zaman icin balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyoruz arzu eden misafirler denz mahsullerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler, Yemek sonrası  Gozo Adasının başkenti   Victoria Rabat'a  varıyoruz. St. George bazalikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıyoruz sonrasında aracımız ile Mgarr  limanına gelip feribot ile Malta’ya varıp otellerimize dönüyoruz.  (Ekstra tur ücreti kişi başı € 65.00)
3.GÜN, MALTA –SICILYA- ETNA&SIRACUSA-  Hotelimizde, Check out işlemlerinden sonra, Malta Havalimanına transfer, Air Malta, KM 640 sefer sayılı ucusu ile saat 05:50’da Catania’ya hareket, 06:30’da Catania’ya varış, Bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuzdan sonrası, Arzu eden misafirlerimiz, Ekstra tur olan Siracusa&Etna turumuza katılabilirler, rehberimiz tarafından bildirilen saatte Etna yanardağına hareket, Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı. 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın, sonrasında Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa'ya geçiyoruz göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır. Tur sonrası Bizi bekleyen aracımız ile Hotel’e hareket, geceleme Hotelimizde (Ekstra Tur ücreti, kişi başı € 80.00)
4.Gün, SAVACO-TAORMINA-MESSINA Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek tam günlük gezimizde dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri ve manastırda bulunan tarihi mumyaları göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, Cappucini Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra  Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz, buradan hareketle Messina’ya geçiyoruz, İtalya ana karasını Sicilyadan ayıran avrupanın en önemli boğazı olan Messina boğazını panaromik olarak görüntülüyoruz, sonrasında Duomo Katedralinde yapacağımız ziyarette, muhteşem foroğraflar çektikten sonra,  akşamüzeri Catania’ya dönüş başlıyor. (Ekstra Tur ücreti, kişi başı € 85.00)
5.Gün, CATANIA-ISTANBUL Hotelimizde, Check out işlemlerinden sonra, Havalimanına transfer, Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1394 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile  saat 09:05’de İstanbul’a hareket. Saat 12:25’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Φ Türk Hava Yolları ile İstanbul / Malta- Catania / İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti  
Φ Malta – Catania uçak  bileti  
Φ Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri 
Φ Panoramik şehir turları
Φ Secilen katagori otellerde toplam 4 gece oda-kahvaltı konaklamalar  
Φ Havaalanı vergileri
Φ Türkçe rehberlik hizmeti

Φ Schengen vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro) 
ΦYurtdışı çıkış fonu 15 TL  
Φ Programlarda belirtilen Ekstra Turlar 
Φ Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
Φ Ektra Turlar 

 

İS BANKASI MAXIMUM KARTA 6 TAKSİT
BONUS ÖZELLİKİ KARTLARA 9 TAKSİT VE + 3 TAKSİT İMKANI 
AXESS KARTA 9 TAKSİT İMKANI

tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.