bize ulaşın 0212 230 03 17
PALERMO & CATANIA TURU 14 - 18 MART 2018

İTALYA SİCİLYA'YI BİZİMLE KEŞFEDİN

Rezervasyon
399 499 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1.Gün, ISTANBUL –CATANIA – PALERMO Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:45’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1393 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 07:40’da Catania’ya hareket. Yerel saat ile 08:00’de Catania’ya varış ve Palermo’ya hareket. Varışımızı takiben Palermo şehir turu. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde. 
2.Gün, TRAPANI-ERICE&CORLEONE Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Trapani, Erice & Corleone turuna katılabilirler. Turumuzda surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Erice’de yapacağımız gezi sonrası ünlü Sicilyalı büyük mafia ailerininin kasabası Corleone ve Mafya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Trapaniye geçiyoruz, yolumuzun üzerinde bizi nefis görsel Show ve etkileyici manzarası ile selamlayan tuz rezervlerinden sonra bu harika Liman sehrine giriş yapıyoruz, Sehir Sicilyanın dokusundan daha cok Avrupa sehirleri gibidir, San Lorenzo katedrali gezi duraklarımızda nefis fotoğraflar çekebileceğimiz bir noktadır, Trapani’de kıyıda küçük tekneler, kalemle çizilmiş az katlı şirin evler, Ege’den insan figürlerine benzeyen neşeli yüzler çıkıyor karşınıza. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme.
(Ekstra Tur,  kişi başı € 85.00)  
3.Gün, PALERMO- CEFALU – SIRACUSSA-CATANIA Sabah kahvaltısının ardından Katanya’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler. Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından sonrasında Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa'ya geçiyoruz göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır.Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme. 
( Ekstra Tur,  kişi başı € 95.00)  
4.Gün, SAVACO-TAORMINA-MESSINA-CATANIA Savaco-Taormina-Messina Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek tam günlük gezimizde dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, Cappucini Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra  Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz, buradan hareketle Messina’ya geçiyoruz, İtalya ana karasını Sicilyadan ayıran avrupanın en önemli boğazı olan Messina boğazını panaromik olarak görüntülüyoruz, sonrasında Duomo Katedralinde yapacağımız ziyarette, muhteşem foroğraflar çektikten sonra,  akşamüzeri Catania’ya dönüş başlıyor.( Ektra Tur, kişi başı € 85.00)
5.Gün ETNA-CATANIA – İSTANBUL Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Etna-Siracusa turuna katılabilirler, rehberimiz tarafından bildirilen saatte Etna yanardağına hareket, Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı. 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın!, sonrasında Katanya’ya varıyoruz. Varışın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır.  Rehberimiz belirleyeceği saatte Catania Havalimanı'na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1396 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:50'de  İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 20:25'te Atatürk Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.
( Ektra Tur, kişi başı € 60.00)

 

Φ Türk Hava Yolları ile İstanbul /  Catania / İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti  
Φ Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri 
Φ Panoramik şehir turları
Φ Secilen katagori otellerde toplam 4 gece oda-kahvaltı konaklamalar  
Φ Havaalanı vergileri

 

Φ Schengen vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro) 
ΦYurtdışı çıkış fonu 15 TL  
Φ Programlarda belirtilen Ekstra Turlar 
Φ Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
Φ Programda belirtilen rehberimizin düzenlediği Ekstra Turlar 

 

Not: Programlarda belirtilen ekstra turlar hava sartları ve katılım sayısına göre değişebilir, ekstra turlar’da, öğle yemeği ve ören yerleri girişleri ekstra tur fiyatlarına dahil değildir

 

İS BANKASI MAXIMUM KARTA 6 TAKSİT
BONUS ÖZELLİKİ KARTLARA 9 TAKSİT VE + 3 TAKSİT İMKANI 
AXESS KARTA 9 TAKSİT İMKANI

tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.