Güven, dostluk, sevgi...

bize ulaşın 0212 230 03 17
Turizimde 30 Yılı Aşkın Deneyim
VIP KÜBA TURLARI 2023
VIP KÜBA
Havana (4) – Trinidad (1) – Varadero (2)
 
GERÇEK HER ŞEY DÂHİL KÜBA GEZİSİ
HİÇ BİR GİZLİ SAKLI HARCAMA YOK.!
 
  Türk Hava Yolları direk uçuşu ile
  Havana’da şehrin sembolü 5* Hotel Nacional de Cuba’da konaklama
  Ernst Hemingway Gezisi (öğle yemeği dâhil)
  Pinar del Rio & Vinales Gezisi (öğle yemeği dâhil)
  Big Cuba Gezisi (klasik Amerikan arabaları ve öğle yemeği dâhil)
  Bueno Vista Social Club gösterisi ve canlı müzik (akşam yemeği dâhil)
  Cienfuegos şehir Gezisi (öğle yemeği dâhil)
  Santa Clara şehir Gezisi (öğle yemeği dâhil)
  7 adet öğle yemeği dâhil
  4 adet Paladar’da (özel restoranlar) akşam yemeği dâhil
  3 adet otelde akşam yemeği dâhil
Rezervasyon
2,595 $ /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları
Tur Fiyatları

1.Gün: HAVANA
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma ardından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyor ve saat 02:30’da Türk Hava Yolları’nın TK183 numaralı uçuşu ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 40 dakikalık uçuş ardından saat 07:35’de Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimiz ardından yerel rehberimiz ile buluşarak (Türkçe dilinden) özel aracımız ile panoramik Havana şehir gezisine başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana eski kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimiz Cafe Del Oriente’de. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Otelimiz Küba’nın en otantik ve eski otellerinden Hotel Nacional de Cuba. Bu otel eski Küba’yı yaşamanız için, bahçesinde mojitonuzu ve puronuzu tadarken canlı Küba ezgilerini dinleyeceğiniz özel bir otel.  Hoş geldiniz akşam yemeğimiz Costa Vino Restoranda.

2. Gün: HAVANA
Kahvaltının ardından Benzersiz Havana gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Bu gezimize 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya sebebi ile bir daha ülkeye girememiş fakat günümüzde aktif olarak kullanılmakta olan eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Dünya’da birkaç örneği olan devasa boyutlardaki Kurtarıcı İsa Heykelini gördükten sonra şehrin ortasında bulunan Almendares Nehri’nin ortasından geçtiği Havana'nın en eski ağaçlarının bulunduğu tropikal orman ziyaretinden sonra öğle yemeğimizi Divina Pastora Restoranda alacağız. Yemekten sonra, gezimize Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesi ile devam ediyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği için San Cristobal Restorana gidiyoruz.

3.Gün: HAVANA
Kahvaltının ardından Pinar del Rio & Vinales Vadisi gezisi için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Gezimiz devamında vadinin ortasında bulunan San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek meşhur Küba purolarının üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz buradan orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüş. Akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza Havana’ya özgü Coco Taxi’lerle gideceğiz. Akşam yemeğini Cafe Laurent Restoranda alıyoruz.

4.Gün: HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD
Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış Cienfuegos’u gezmeye başlıyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu panoramik olarak gezecek, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. UNESCO tarafından koruma altında alınmış, Öğle yemeğini Palacio de Valle’de alıyoruz. Yemek sonrası, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker kamışı üretimiyle zenginleşen, Küba’nın gurur kaynağı, günümüze Kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Trinidad şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Sonrasında taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı olan Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimiz her şey dahil hizmet veren otelimiz restoranında.

5. Gün: TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Kahvaltı ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Devrimin en önemli liderlerinden efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton otelinde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i göreceğiz.
Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp idam edilen ve 30 yıl sonra bedeninin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Öğle yemeğimizi Los Caneyes Restoran’da aldıktan sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Otele giriş ve odalarımıza yerleşme ardından akşam yemeğimiz her şey dahil hizmet veren otelimiz restoranında.       

6.Gün: VARADERO 
Tropikal adanın bütün özelliklerini taşıyan her şey dâhil otelimizde, tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman.


7.Gün: VARADERO – HAVANA
Sabah kahvaltımız ardından Varadero’dan Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in izlerini takip etmek üzere Hemingway gezimize başlıyoruz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı gezeceğiz. Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway’in başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (The Old Man and The Sea) adlı eserinin içinde bulacağız. Pulitzer ve Nobel ödüllü Hemingway’in, kapitalizm karşıtı düşüncelerinden dolayı akıl hastanesine yatırılmasını, elektro şok ile hafızasına zarar verilmesini ve intihar etmeden önce bıraktığı notu hatırlayarak gerçeği tüm çıplaklığı ile hissedeceğiz. Hemingway’in en sevdiği restoranlardan biri olan Floridita‘da alacağımız yemeğimiz öncesinde Hemingway’in en sevdiği içki Daiquiri eşliğinde serinliyoruz. Son olarak Havana’nın el sanatları ve özellikle ressamların resimlerini satışa sunduğu San Jose El Sanatları Marketine gidiyoruz. Ardından Havana’yı kendi başınıza keşfetmeniz için serbest zamanınız olacak. Sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Küba’nın efsane grubu Bueno Vista Social Club eşliğinde EL Guajirito Restoranda alıyoruz.

8.Gün: HAVANA – İSTANBUL
Sabah erken saatte otelimizde alacağımız hızlı kahvaltı ardından dönüş uçuşumuz için Havana Jose Marti Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından saat 09:00’da Türk Hava Yollarına ait TK183 uçuş numaralı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

Paket fiyata dahil olan hizmetler
• THY ile İstanbul-Havana gidiş, Havana-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Programda yer alan tüm otobüs transferleri
• Hemingway gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
• Pinar del Rio & Vİnales gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
• Klasik Amerikan arabaları ile Big Cuba gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
• El Guarijito’da Bueno Vista Social Club canlı müzik ve akşam yemeği (1 içecek dâhil)
• Cienfuegos şehir gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dâhil)
• Santa Clara şehir gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dâhil)
• 7 adet öğle yemeği (1 içecek dahil)
• 7 adet akşam yemeği (1 içecek dahil)
• Havana’da 5* otelde 4 gece oda-kahvaltı konaklama
• Trinidad’da 4* otelde 1 gece her şey dahil konaklama
• Varadero’da 5* otelde 2 gece her şey dahil konaklama 
• Türkçe yerel rehberlik hizmetleri
• Profesyonel yerel rehberlik hizmetleri
***Önemli Not***
Türk Hava Yolları dönüş uçuşu, Havana–İstanbul’dan hareketle Venezuela/Karakas’ta yaklaşık 1 saat 30 dakika uçak içerisinde bekleme süresini içermektedir. Bu süre yeni catering aktarımı, uçak içi temizlik ve Karakas-İstanbul yolcularının uçağa kabulü için harcanmaktadır.
 
 
 
 
 
NOTLAR
• Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son gezi iptal bildirim tarihi, gezinin başlamasına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen geziler Tuareg Tours tarafından bildirilecektir.
• Gezi programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Tuareg Tours tarafından bildirilecektir.
• Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen kilometrelerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, gezinin hareket tarihinden 15 gün önce Tuareg Tours tarafından bilgi verilecektir.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach-bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Gezi katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
• Gezi programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
• Gezi paketine dâhil olan panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik gezilerdir. Panoramik geziler, programda belirtilen diğer geziler da dâhil olmak üzere, geziye denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle gezinin yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu gezilerin yapılamamasından Tuareg Tours sorumlu değildir. Bazı geziler kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
• Ekstra geziler en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca gezilerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
• Tuareg Tours, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tuareg Tours, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 
 
GENEL ŞARTLAR
• Gezi programımız belli bir katılımcı sayısına ulaşabilmesi şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi kalkışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen gezi tarafınıza bildirilecektir.
• Gezi programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız maksimum 4 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup 4 üzeri kişi sayısı talepleriniz için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk vatandaşlarından veya yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (umuma mahsus, hususi damgalı, hizmet damgalı, diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin geziye katılamamalarından dolayı Tuareg Tours’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Tuareg Tours geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 
• Tüm gümrüklü yurt dışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda gezi hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda geziye katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Tuareg Tours’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check-in sitesi var ise, check in işlemlerini gezi hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 
• Tuareg Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin gezi hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek geziyi satın almışlardır.
• Gezi programında dâhil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
• 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3.kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach-bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için gezi katılımcısı 3.kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan, yaş grubuna uyan (1) tek çocuk için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber geziye katılmadığı durumlarda, geziye katılım için gerekli olan muvaffaka namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Panoramik şehir gezisi, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli geziler olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra geziler, gezi lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre gezi lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak geziler gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da geziler yapılmaz. Bu gezi ya da gezilerin yapılamamasından Day Tours sorumlu tutulamaz.
• Kişilerin geziye katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Gezi, havalimanı, gezi lideri, otel bilgilendirmeleri gezi hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
• Vize başvurusu için gezi bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için KÜBA VİZSESİ gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 
 
 
 
SEYAHATİNİZE DAİR İPUÇLARI
Küba Cumhuriyeti’ne girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.
 
PARA BİRİMİ
Küba para birimi Küba Pesosu (CUP)’dur. Yanınızda getireceğiniz Euro (EUR) hem yerel para değişimleri hem de gerekli yerlerde ihtiyaçlarınızı satın alabilmek için size avantaj sağlayacaktır. 1 Euro gezi programının yazıldığı esnada 24 Küba Pesosu değerindedir.
 
SAAT
Küba Cumhuriyeti ile Türkiye arasında 7 saat fark bulunmaktadır ve (GMT-4). Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00’dir.
 
GİYSİ VE KIYAFET
Genelde pamuklu giysiler tercih edebilirsiniz. Küba geceleri serin geçebilmektedir. İnce bir kazak ya da hırka daha konforlu hissetmenizi sağlayacaktır. Sıcak ve güneşli gündüzleri için ise uzun kollu gömlekler ve keten pantolonlar uygun olabilir. Yine güneş şapkası, güneş gözlüğü, güneş kremi, fotoğraf makinesi ya da video kameralarınızın şarj aletleri, yedek hafıza kartları da pillerini ülkede bulma ihtimaliniz çok düşük olduğundan yanınızda getirebilirsiniz. 
 
KÜBA MUTFAĞI
Tavuk, balık, pirinç ve siyah fasulye Küba mutfağının temellerini oluşturur. Yemeklerde baharat nadiren tercih edilir. Sizler için damak tadımıza en uygun menüleri seçiyoruz.
 
VOLTAJ
Ülkede elektrik voltajı 110 volttur. Fakat konaklama yapacağımız otellerimizin hepsinde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Bu sebepten e-alışveriş sitelerinden kolayca bulabileceğiniz basit bir adaptör edinmenizi tavsiye ediyoruz. Ülkede kullanılan prizlerin detaylarına şu adresten ulaşabilirsiniz. https://www.worldstandards.eu/electricity/plugs-and-sockets/ab/
 
NE ALALIM?
Küba denince akla gelen ilk hediye de meşhur Küba purosu oluyor. Programınız boyunca gerçek ve orijinal Küba purosunu güvenle satın alabileceğiniz lisanslı mağazalar göreceksiniz. Puro dışında sokak sanatçılarının yaptığı yağlı boya Küba manzaraları resimler dışında pek fazla hediyelik alternatifi bulunmuyor. 
 
KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM? 
Küba’dan faturasız 50 adet puro çıkartabilirsiniz. Faturasını ibraz etmek şartı ile ise 2,000 EUR tutarında puro çıkartma hakkınız bulunmakta. 

 

Paket fiyata dahil olmayan hizmetler
• Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
• Seyahat sağlık sigortası
• Küba vizesi (55 USD)
• Bahşişler
• Tüm ekstra otel ve minibar harcamaları

YAPI KREDİ WORLD KART 9 TAKSİT İMKANI 

İŞ BANKASI MAKSİMUM 9 TAKSİT İMKANI

AK BANK AXESS  TEK ÇEKİM 

tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.